Не забравяй да се впишеш, за да видиш всички теми!
Не забравяй да се впишеш, за да видиш всички теми!
Форумът е в процес на съживяване! Четете съобщенията за ъпдейти. Там има линк и към дискорд. И да, това съобщение е написано през Септември 2020.

Go down
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Съобщения

22/9/2020, 22:12
Таблото със съобщенията, касаещи целия форум и потребителите му. Не е зле да му хвърляте по едно око от време на време.

[hideedit]


Последната промяна е направена от Проф. Силвър на 26/9/2020, 15:14; мнението е било променяно общо 2 пъти
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

24/9/2020, 20:50
Един discord, защото чат системата на тия платформи е невероятно безполезна:

https://discord.gg/rCapk96
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

25/9/2020, 01:34
Знам, че към момента си пиша сама, ама нищо, с гласовете в главата ми си правим компания. 

Пообиколих, поразгледах, и си взех следното решение, съвсем по диктаторски:

⭐ От утре започвам да архивирам теми, които няма да са актуални за в бъдеще или които просто е желателно да бъдат започнати начисто. 

⭐ Възможно е да мина и през потребителската зона. Теми няма да се трият, но ще се преместят в архива, за да не стоят броилните от 2009та, мисля, че е ненужно. 

⭐ В дискорд съм почти непрекъснато, със сигурност вечер. Ако не можете да си възстановите паролата, имате въпроси за нова регистрация или каквото и да е подобно - драснете един ред, линк към сървъра има в горния пост.

⭐ Ще бъдат обновени правилата и ще започне да се пише новата история. Докато тя стане факт, пак напомням, можете да пишете на каквато тема искате с когото и където си харесате. Няма ограничения, такива ще се появят след като се изясни скелетът на новия ни свят.

Ще ми се много да вярвам, че този тип игри не са умрели с това, че ние пораснахме и се пръснахме. Заинатила съм се, пък. Ако познавате някой, който би харесал нещо подобно, ако говорите още със стари дружки от хоговете, дневниците, лотосите и каквото още е имало, което съм прескочила... ами, дърпайте ги насам. Нека се съберем и да си го направим хубаво сами. 

Предложения за това какво би ви било интересно като насока приемам винаги. Ще си водя списък и ще се опитам някак да съчетая нещата. 


Междувременно, моля, цъкайте на бгтопа в портала. Обиколих класацията, хората влизат във форумите, но там ги посреща гледка като при нас - теми от преди шест години, счупени картинки и линкове. За мен това е знак, че желание все още има, просто няма къде да се развие. Нека се вдигнем по-нагоре за да може да се виждаме. 

Популярността в сферата от преди няма как да я има, но пък всички осиротели и все още жадни за няколко реда хубава проза може да се съберем в едно убежище. Ако станем повече от 20 души някой ден, дай боже, ще започна да плащам за да се махнат рекламите от горе защото ме побъркват, но с безплатен форум вече не могат да се изключат. 

Това е. Силвър отива да спи.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

26/9/2020, 16:21
Правилникът е обновен. Можете да го видите тук.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

26/9/2020, 17:01
Обновена е темата за размяна на линкове, тук.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

26/9/2020, 17:45
Новият линк за гласуване в БГТоп е добавен в темата си, довечера ще добавя още няколко класации, тук.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

26/9/2020, 18:00
Bump на темата за идеи - тук.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

27/9/2020, 14:12
Добавени са още линкове към класации, удряйте чат-пат по едно рамо 😉
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

27/9/2020, 16:57
Цялата канцеларщина е обновена:


  • Премахнати са ненужните теми и старите постове в основните
  • Разчистена е темата Първи Стъпки
  • Добавени са класации в темата Гласуване
  • Добавена е тема Реклами
  • Добавена е блог страница, в която ще се обсъждат правила за писане, съвети за роулплей, ревюта на други форуми с цел популяризирането им, интервюта с потребителите, и всякакви подобни. Към момента е скрита, когато започне да се добавя съдържание ще се появи в навигацията на форума. Ако имате идеи за това какво искате да виждате там, тук..


Освен това, ако някой има идея някъде да е останал активен форум, с който можем да разменим връзки, щракайте на лично, ще отида да им пиша. Към момента намерих само един, но там рекламата е забранена.

С това системните редакции към момента ще приключат, може би само ще зачистя свободната зона. Започвам да правя дизайн на самата игра, пак казвам, тъй като сме малко хора искам да угодя на всички и на всички да им е интересно, което обикновено е невъзможно, но ще се постарая максимално. Така че, drop them suggestions.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

27/9/2020, 23:18
Обновени са правилата за Свободен Роулплей. Това е категория, от която можете да се възползвате по всяко време, включително и сега, тъй като е напълно отделна от основната част на форума.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

28/9/2020, 14:07
Ако някой регистриран не вижда темите, линкове, или не може да пише някъде, драснете ми едно лично. Ако не можете да пишете лични, проверете дали кутията ви не е пълна. Ако пак не се получава по някаква причина, имейлът ми е прикачен към профила и съм почти 24/7 в дискорд, защото съм зомби.

Намерете ме, ще го оправим 👍
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

28/9/2020, 22:44
Обновена е темата с Инструкции в Бюро "Герои" [hideedit]
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

30/9/2020, 13:28
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

2/10/2020, 08:53
Останалата част от урока по история е добавена. Все още изглежда малко хаотично и има грешки, но пиша в почивките, ще се редактира скоро. Последният пост ще бъде относно новите видове, които започват постепенно да обитават земите и официалната версия за това как се появяват. Ще забележите, че някои неща са само загатнати, ще бъдат изяснени допълнително в следващите теми, тъй като както в реалността, така и тук, няма как да разберем истината за всичко от един източник. Историята е основно това, което хората знаят, виждат около себе си и начинът, по който възприемат живота си.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

13/10/2020, 15:56
Добавено е първото мнение в темата Родинознание. В последствие ще добавям подробности относно растителни и животински видове, но това са основите.

Ако някой има желание да си измисли и добави такива, да ми пише с Име на вида, кратко описание и функции/умения/привички, т.е. в каква среда вирее, с какво се храни, дали е доброжелателно или не ако е животно, дали е отровно или не ако е растение, яде ли се, как се размножава, каквото ви скимне. Всеки, вид, добавен по предложение на потребител, дори и да бъде редактиран преди добавянето от администратор, ще бъде тагнато и ще получите по 10 единици бонус за всяко при отваряне на банката.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

22/10/2020, 22:01
Добавени са описания за човеци, мутанти и вещери: тук [hideedit]
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

25/10/2020, 10:42
Има време докато всичко започне да върви гладко, междувременно се търси синоптик. Ще се изисква по един пост на седмица, в който да се описва времето от Понеделник до Петък, и един месечен пост за фазите на луната, по този модел:



Локацията, на която следва да се базира прогнозата, е Moszna, Poland. Позицията ще ви носи по 40 единици в банката в края на всеки месец. Постът трябва да бъде пускан по някое време в Неделя, за да може евентуални писания от Понеделник да й съвпадат.

Попълнение за позицията ще се търси една седмица, като другата Неделя е желателно, да се появи първият пост. За да кандидатствате ми пратете примерна прогноза за 02 Ноември. В случай, че не се намери никой, ще започна да ги пиша аз. Целта да се търси по-раничко е да има няколко тренинг-поста преди да започне играта, за да може да открием някакви евентуални проблеми.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

25/10/2020, 12:11
Добавено е описание за вампири: тук. Ще използваме опростена версия на талантите, които бяха въведени през 2011та. Много труд беше хвърлен по тях и смятам, че има логика в това да не ги затриваме и да измисляме нови. До утре ще съм добавила и върколаците, като те също ще използват част от старите си умения. Което съответно отваря малко работа за вещери и мутанти, тъй като трябва да изравним малко или много възможностите за развитие на героите.

Както обикновено, приемат се предложения. На косъм съм да добавя схема вдъхновена от Хари Потър, но леко опростена, за вещерите, за да имаме нещо познато и често ползвано. За кратко или не, предполагам повечето сме извъртяли по няколко Хогуортс форума. Ще видим накъде ще ме отвее вятъра.

Редакция: Зачетох се в старите описания на видовете, и май ще заема доста повече от там като структура и характеристики. Ще има съобщение като обновя всичко, настоящите да се приемат като примерни описания.


Последната промяна е направена от Проф. Силвър на 25/10/2020, 14:26; мнението е било променяно общо 1 път
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

25/10/2020, 14:21
Издирва се доброволец за обмяна на линкове/банери. Ще получи темплейт на съобщението, който ще трябва да се редактира според случая, както и типа сайтове, към които се насочваме и къде може да бъдат намерени. Малко не мога да смогна между темите и сухата администраторска работа и за това 😅
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

25/10/2020, 22:15
Добавено е пълното описание за вампирите. Това е и форматът, който ще се спази за останалите видове, т.е. ако не го виждате в този му вид, значи все още се счита за чернова.
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

27/10/2020, 22:43
Добавено е новото описание на услугите, предлагани от банка Нортън, тук
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

28/10/2020, 23:29
Редактиран е постът за Човеци, тук
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

31/10/2020, 13:25
Деца мили, ще имам нужда от малко помощ. Преди, тъй като имахме само два вида, способностите бяха разделени на таланти за вампирите и ритуали за върколаците.

Питанката е да ги запазя по същия начин и за вещерите наистина да взема системата от Хари Потър, даже със същите имена на заклинанията, щото си ги знаем, само освен магически пръчки примерно да добавим и стаф, или да разбутам някак нещата, или да създадем съвсем различна вещерска система...

Темата с препратки към описанията на всичко старо е тук: https://norean.bulgarianforum.net/t883-topic#16651
Статистиките и формулите, по които се изчисляваха: https://norean.bulgarianforum.net/t909-topic
Ако съм пропуснала да едитна някой линк и не се отваря, заменете в полето на адреса vampire-legend с bulgarianforum.

Като цяло много труд бяхме хвърлили по създаването на системите и не ми се ще да ги изхвърлям, но са и малко сложни в сравнение с тогава по-популярните игри, които бяха просто пиши там и каквото стане - стане. Тогава се изискваха амулет за върколаците и пръстени за вампирите, които се получаваха през втората година от самото училище, като това поне мисля да го сменя, и да е по-скоро случаен личен предмет със същото значение, но така ще се даде малко повече свобода, пък и има малко повече логика от това по чекмеджетата на Нореан да се търкалят пръстени и герданчета laugh Имаше нужда и да се купуват съставките или свитъци, от които да се "научат" заклинанията за използване на талантите, което пък връзва нещата в кръг с това играчите да се стремят към изкарване на средства. Плюс това дава възможност за направата на статистики.

Може би най-много ме притеснява това със заклинанията да не се припокрива с магиите на вещерите. И другото е, какво да измислим за мутантите, за да са не са ощетени.

И май основното е, че в главата ми в момента е каша и се притеснявам да не направя нещата прекалено сложни само защото обичам да са сложни и регулирани laugh
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

31/10/2020, 13:57
Върколаци, тук.

Казах, че всички с форматирането са финални. Ми, вече не съм напълно сигурна, финални са за сега
Проф. Силвър
Проф. Силвър

Администратор
Posts : 1960
Join date : 21.04.2009
Age : 32
Location : Варна

Съобщения Empty Re: Съобщения

31/10/2020, 14:17
Малко по малко ще добавям новите игрови теми когато ми изпуши главата от останалите неща. Те ще са заключени, но видими. Роулплеят в старите теми все още може да продължава, не е нужно да се съобразявате с нищо ново все още. Ще ги добавям в дъното на форума, за да не се пречкат. [hideedit]
Sponsored content

Съобщения Empty Re: Съобщения

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите